moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Newsy

2 kwietnia 2020
 

Mitsubishi w Rajdzie Dolnośląskim

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , ,
11

Rajd Dolnośląski był piątą w tym roku eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011. Na jego starcie stanęło ponad 30 załóg, z czego jedynie trzy zasiadły w rajdówkach spod znaku „Trzech Diamentów”.

W klasie HR-P tradycyjnie już oglądać mogliśmy Tomasza Kuchara z Danielem Dymurskim, w grupie N powrócił na trasy rodzinny duet braci Bębenek, a w kategorii Open wystartowali Andrzej Lipski z Magdaleną Lukas.

Rajd Dolnośląski to kultowe dla polskich rajdów asfaltowe odcinki specjalne, pośród których jest słynna „Spalona”, czy spektakularny prolog na ulicach Kłodzka.

Od początku rajdu załoga Kuchar/Dymurski startująca w tym sezonie wiekowym, ale dziarskim Mitsubishi Lancerem Evolution V nawiązywała bezpośrednią rywalizację z najnowszymi rajdówkami klasy R4. W tej kategorii natomiast walczyli Michał i Grzegorz Bębenkowie, zasiadający w Mitsubishi Lancerze Evolution X.

Pierwszy dzień bracia z Bochni zakończyli na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej z nadzieją na poprawę swojej lokaty drugiego dnia imprezy. Kłopoty prześladowały Tomasza Kuchara, który stracił sporo po przebiciu opony na jednym z odcinków, a dodatkowo sytuację załogi Evo V pogarszały problemy z jednostką napędową. Andrzej Lipski podróżujący swoim tempem plasował się na drugiej pozycji w klasie Open.

Drugi dzień Rajdu Dolnośląskiego nie okazał się jednak łaskawy dla osady Mitsubishi Lancera Evo X. Przebita opona już na pierwszym OS-ie dnia oznaczała sporą stratę czasową. Na kolejnym odcinku znów nie wytrzymała opona i załoga Bębenków zmuszona była wycofać się z rajdu, bo nie miała już do dyspozycji żadnego „zapasu”.

Nie lepiej wiodło się Kucharowi i Dymurskiemu, którzy także byli ofiarami uszkodzonych kół. Utrzymywali się jednak na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej imprezy. Na ostatnim odcinku rajdu postanowili zaatakować i uzyskali drugi czas próby, jednak wcześniejsze straty czasowe nie pozwoliły na awans. Mimo kłopotów technicznych znaleźli się na mecie rajdu.

Teraz przed załogami uczestniczącymi w RSMP 2011 przygotowania do najważniejszego, szutrowego rajdu w naszym kraju, czyli Rajdu Polski, będącego również eliminacją cyklu Mistrzostw Europy. Impreza w Mikołajkach rozpocznie się 23 września i z pewnością nie zabraknie na niej samochodów spod znaku Mitsubishi.

 

MMC Car Polska

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…


O Autorze

Rafal
 
 

 
1

SLK w stylu Ducati

Z okazji pierwszej rocznicy współpracy firm Mercedes-AMG i Ducati, Mercedes zaprezentuje podczas targów Bologna Motor Show wyjątkowy model SLK 55 AMG inspirowany motocyklem Ducati Streetfighter 848. Edycja specjalna to prze...
Dodał: Rafal
 

 
 
4

Chevrolet notuje wzrosty

Chevrolet kontynuuje świetną passę na polskim rynku w roku obchodów stulecia istnienia marki. Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6 758 nowych Chevroletów, co oznacza 22% wzrost (1 218 egzemplarzy) w poró...
Dodał: Piotrek
 

 
 
EcoBoost_1

125 KM z litra pojemności!

Prezes firmy Ford, Alan Mulally, uruchomił produkcję nowoczesnego litrowego silnika EcoBoost dla modelu Ford Focus, który będzie się wyróżniał najniższym poziomem emisji CO2. Nowa jednostka z rodziny EcoBoost oferuje o...
Dodał: Piotrek
 

 

 
1

Modele koncepcyjne Hondy na Tokyo Motor Show

Tokyo Motor Show to jedyny światowy salon motoryzacyjny, o którym można powiedzieć, że zachował swoją egzotykę. Japońscy producenci czują się tam u siebie, stąd tak obszerne ekspozycje, nawet w czasach trudnych dla ...
Dodał: Rafal
 

 
 
1

2161 kilometrów Fordem Mondeo… bez tankowania!

Dwóch Norwegów pokonało Fordem Mondeo ECOnetic kombi dystans 2161,5 kilometra na jednym, 70-litrowym zbiorniku paliwa. Knut Wilthil i Henrik Borchgervink wyruszyli z Murmańska w Rosji standardowym Fordem Mondeo z silnikiem ...
Dodał: Rafal