moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Motocykle

6 kwietnia 2020
 

Premiera Ducati Streetfighter 848

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , ,
1

Włoski producent z Bolonii zaprezentował nowego „ulicznego wojownika”, który z pewnością wiele wywalczy na rynku motocyklowym.

 

Ducati Streetfighter 848

Ducati Streetfighter na targach motocyklowych EICMA w 2008 otrzymał nagrodę dla najpiękniejszego motocykla. Od tamtego czasu, jednoślad stale podnosi poprzeczkę konkurencyjnym motocyklom typu naked i niewątpliwie tak też będzie w tym roku. Nowe Ducati Streetfighter 848 to wysoka wydajność i niezwykła stylistyka, w bardzo korzystnej cenie. Czego chcieć więcej?

Włoscy inżynierowi w nowym Streetfighterze zastosowali silnik Testastretta o pojemności 848 cm3. Moc maksymalna pojazdu wynosi 132 KM przy 10 tysiącach obr./min. Pomimo mniejszego silnika, masa pojazdu jest taka sama jak w „starszej siostrze” i wynosi 169 kilogramów na sucho. Ducati chcąc zbudować nieco tańszy motocykl, pozwoliło sobie zastosować zawieszenie marki Marzocchis, choć początkowo planowano założyć zawieszenie Showa. Brembo wyposażyło motocykl w czterotłoczkowe radialne zaciski.

W Ducati Streetfighter 848 poprawiono geometrię podwozia, aby zyskać lepszą stabilność oraz zwinność pojazdu podczas skręcania. Dodatkowym elementem wspomagającym jazdę jest kontrola trakcji. Motocykl podstawowo posiada żółtą barwę, jednak klienci opcjonalnie mają do swojej dyspozycji kolory czarny i czerwony. Streetfighter 848 trafi do sprzedaży w listopadzie bieżącego roku, po oficjalnej prezentacji podczas targów motocyklowych EICMA 2011.

Mototarget.pl

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…


O Autorze

Rafal