moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Newsy

6 czerwca 2020
 

Upalny jubileusz w Rzeszowie

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , , ,
Rajd Rzeszowski

Tegoroczny Rajd Rzeszowski nosił numer 20 i przy upalnej pogodzie obchodził swoje święto wraz z rajdowcami. IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski była także rundą Rajdowego Pucharu Polski, eliminacją międzynarodowej rywalizacji w ramach CEZ FIA Rally Trophy, oraz po sąsiedzku gościła V eliminację rajdowych mistrzostw Słowacji.

Najszybszą załogą w rajdówce Mitsubishi podczas obu dni rajdu okazali się Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, podróżujący Lancerem Evolution V, klasyfikowanym w grupie HR-P. Mimo wiekowości swojego „dziadka” jak żartobliwie załoga nazywa swój samochód, wystarczyło mu ikry, by być najszybszym autem spoza trójki Super2000, jaka zajęła podium klasyfikacji generalnej rzeszowskiej imprezy.

Pierwszego dnia rajdu w pierwszej 10 RSMP klasyfikowali się również jadący Mitsubishi Lancerami, ale nowszej, X generacji – Michał Bębenek z Maciejem Wilkiem (7 pozycja) i Radosław Typa z Jakubem Gerberem (7 miejsce).

Na starcie dopisała obsada, a goście z południa przyprowadzili sporo mocnych samochodów. Nie zawiódł m.in. Jaroslav Melicharek, który ponownie na nasze asfaltowe OS-y zawitał z Mitsubishi Lancerem WRC 05. Niestety kłopoty pierwszego dnia pozbawiły go szansy na odegranie poważniejszej roli w rajdzie, ale na otarcie łez zapisał sobie na koncie wygraną na ostatnim odcinku specjalnym rajdu.

Drugiego dnia rajdu o jedno oczko swoją pozycję poprawili Bębenek z Wilkiem, i w ostateczności zostali sklasyfikowani na tej samej pozycji.

Na liście startowej pierwszego dnia aż 9 załóg było odnotowanych w Mitsubishi Lancerach Evolution różnych generacji oraz klas. Spośród krajowych ekip w rajdówkach „Trzech Diamentów” zasiedli Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Michał Bębenek z zastępującym na razie jego brata Grzegorza na fotelu pilota, Maciejem Wilkiem, Radosław Typa debiutujący z Jakubem Gerberem na prawym fotelu, Zbigniew Maliśnki z Kacprem Pietrusińskim oraz Andrzej Lipski z Magdaleną Lukas.

Stawkę uzupełnili goście z zagranicy – Jarosław Melicharek pilotowany przez Richarda Lasevica, Jaroslav Orsak i Jaroslav Novak, Tomas Ondrej i Adam Gomori, oraz koszycka ekipa Peter Lorencik i Kamil Rusnacik. Na mecie, choć czasami przy pomocy systemu SupeRally, znalazły się wszystkie Lancery.

W tegorocznej klasyfikacji RSMP, spośród kierowców rajdowych Lancerów najwyżej plasuje się Tomasz Kuchar, który zajmuje w tej chwili czwartą pozycję. Tuż za nim sklasyfikowany jest Michał Bębenek a 7 miejsce zajmuje Leszek Kuzaj ze swoim Evo X, który jednak nie pojawił się w Rzeszowie.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie ruszający 23 września Rajd Polski, będący jednocześnie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy.

MMC Car Polska

Rajd Rzeszowski

Rajd Rzeszowski

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…

Upalny jubileusz w Rzeszowie, 8.5 out of 10 based on 2 ratingsO Autorze

Rafal
 
 

 
1

SLK w stylu Ducati

Z okazji pierwszej rocznicy współpracy firm Mercedes-AMG i Ducati, Mercedes zaprezentuje podczas targów Bologna Motor Show wyjątkowy model SLK 55 AMG inspirowany motocyklem Ducati Streetfighter 848. Edycja specjalna to prze...
Dodał: Rafal
 

 
 
4

Chevrolet notuje wzrosty

Chevrolet kontynuuje świetną passę na polskim rynku w roku obchodów stulecia istnienia marki. Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6 758 nowych Chevroletów, co oznacza 22% wzrost (1 218 egzemplarzy) w poró...
Dodał: Piotrek
 

 
 
EcoBoost_1

125 KM z litra pojemności!

Prezes firmy Ford, Alan Mulally, uruchomił produkcję nowoczesnego litrowego silnika EcoBoost dla modelu Ford Focus, który będzie się wyróżniał najniższym poziomem emisji CO2. Nowa jednostka z rodziny EcoBoost oferuje o...
Dodał: Piotrek
 

 

 
1

Modele koncepcyjne Hondy na Tokyo Motor Show

Tokyo Motor Show to jedyny światowy salon motoryzacyjny, o którym można powiedzieć, że zachował swoją egzotykę. Japońscy producenci czują się tam u siebie, stąd tak obszerne ekspozycje, nawet w czasach trudnych dla ...
Dodał: Rafal
 

 
 
1

2161 kilometrów Fordem Mondeo… bez tankowania!

Dwóch Norwegów pokonało Fordem Mondeo ECOnetic kombi dystans 2161,5 kilometra na jednym, 70-litrowym zbiorniku paliwa. Knut Wilthil i Henrik Borchgervink wyruszyli z Murmańska w Rosji standardowym Fordem Mondeo z silnikiem ...
Dodał: Rafal