moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Newsy

3 kwietnia 2020
 

Zielony atak BMW

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , , , ,
BMW i3&i8 Concept

Podczas konferencji we Frankfurcie BMW Group przedstawiło swoją wizję „mobilności jutra”, prezentując dwa samochody: BMW i3 Concept oraz BMW i8 Concept.

Ujawnione prototypy to pierwsze samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym, sygnowane marką „BMW i”, które mają być produkowane seryjnie już od 2013 roku – BMW i3 wjedzie do salonów w 2013 a BMW i8 w 2014 roku.

„To kolejny kamień milowy w historii BMW Group. Jako Prezes Zarządu i inżynier z wykształcenia, jestem bardzo dumny z tego projektu.” – powiedział Norbert Reithofer, Prezes Rady Zarządzającej BMW AG podczas premiery obu modeli, która odbyła się 29 lipca we Frankfurcie.  – „Celem BMW Group, jako lidera sprzedaży aut z segmentu premium, jest również oferowanie klientom pojazdów elektrycznych”.

Ze względu na emisję CO2 na poziomie 0 g/km i zasięg, który szacowany jest na 150 kilometrów, BMW i3 Concept ma być samochodem miejskim. Silnik elektryczny o mocy 125 kW i tylny napęd zapewniają charakterystyczny dla BMW dynamiczny styl jazdy. Dzięki innowacyjnej technologii LifeDrive i kabinie pasażerskiej wykonanej z włókna węglowego, pojazd BMW i3 Concept waży jedynie 1,250 kg, zapewniając przy tym optymalną przestrzeń wnętrza i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Czteroosobowy BMW i3 ma  200-litrowy bagażnik, przez co jest idealny do codziennego użytku.

Draeger: „To rewolucja w projektowaniu samochodów”.

„Ten pojazd zainauguruje produkcję seryjną samochodów z nadwoziem wykonanym w dużej mierze z włókna węglowego. To rewolucja w projektowaniu samochodów” – powiedział Klaus Draeger, Członek Zarządu BMW Group ds. Rozwoju. Zastosowanie technologii CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) pozwala na zmniejszenie wagi w stosunku do konwencjonalnych samochodów elektrycznych o  250-350 kilogramów, co oznacza większą dynamikę jazdy i dłuższy zasięg. Sprint do setki trwa niecałe 8 sekund, a 80% pełnego naładowania baterii można osiągnąć w godzinę.

Dzięki układowi napędowemu, który nie emituje CO2 oraz procesowi produkcji zgodnemu z zasadami zrównoważonego rozwoju, całkowita emisja podczas użytkowania samochodu BMW i3 jest przynajmniej trzykrotnie niższa w porównaniu do wysoce wydajnych pojazdów z silnikiem spalinowym. Gdy BMW i3 napędzane jest prądem pochodzącym ze źródeł odnawialnych, wartości te ulęgają poprawie jeszcze o ponad 50%.

BMW i8 Concept: samochód sportowy nowej generacji

BMW i8 Concept rozpędza sie od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund i spala poniżej 3 litrów na 100 km. To hybryda o mocy 260 kW ładowana z gniazdka, której zasięg sięga 35 kilometrów w trybie elektrycznym, co jest wystarczającą odległością w większości codziennych podroży po mieście. Do bardziej dynamicznej jazdy czy dalszych podroży można wykorzystać trzycylindrowy silnik benzynowy o wysokich osiągach. Ten samochód sportowy rozwija prędkość maksymalną 250 km/h i może pomieścić cztery osoby. „BMW i8 Concept to samochód sportowy dla nowego pokolenia – czystego, emocjonalnego i dbającego o środowisko” – podkreślił Draeger.
Projektem „BMW i” koncern BMW umacnia swoją pozycję jako najbardziej innowacyjne i przyjazne środowisku przedsiębiorstwo motoryzacyjne na świecie. Znalazło to odzwierciedlenie w rankingach Dow Jones Sustainability Indexes – BMW Group sześciokrotnie otrzymało tytuł światowego lidera w swoim sektorze. „BMW i” realizując podejście holistyczne, ma być odpowiedzią na wyzwania mobilności przyszłości.

Oprócz specjalnie zaprojektowanych samochodów klasy premium z napędem elektrycznym, koncern oferuje również inteligentne usługi transportowe. Główny nacisk kładziony jest na rozwiązania dotyczące lepszego wykorzystania przestrzeni parkingowej, inteligentnych systemów nawigacji z bogatymi informacjami nt. danej lokalizacji, intermodalnego planowania trasy i programów typu DriveNow – pierwszy tego typu system wspólnego użytkowania pojazdów, który oferuje wydajne samochody klasy premium. Po aplikacji MyCityWay, ParkatmyHouse jest drugą inwestycją niedawno powołanej spółki typu venture capital „BMW i Ventures”,  dostarczającą usługi transportowe za pośrednictwem internetu. ParkatmyHouse pozwala osobom prywatnym korzystającym z internetu lub aplikacji na smartfonie wynająć prywatną przestrzeń parkingową na wybrany okres.

BMW i3 oraz BMW i8 będą produkowane w niemieckim oddziale BMW w Lipsku. Na inwestycje w nowe budynki do 2013 roku przeznaczone zostanie 400 milionów EURO, powstanie również 800 nowych miejsc pracy.  Produkcja pojazdów oparta na odnawialnych źródłach sama też nie będzie emitować CO2.  Koncern obecnie sprawdza możliwość wybudowania własnych turbin wiatrowych na terenie zakładu.

BMW i3 Concept

BMW i3 Concept

BMW i8 Concept

 

 

 

 

 

BMW i8 Concept

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: BMW

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…


O Autorze

Rafal
 
 

 
BMW 6 Gran Coupe 2

BMW 6 Gran Coupe

  Firma BMW prezentuje model BMW serii 6 Gran Coupé. To trzeci wariant nadwozia BMW serii 6 (po kabriolecie i coupé), a zarazem pierwsze czterodrzwiowe coupé w historii marki. O jego atrakcyjności stanowi atletyczna el...
Dodał: Piotrek
 

 
 
1

SLK w stylu Ducati

Z okazji pierwszej rocznicy współpracy firm Mercedes-AMG i Ducati, Mercedes zaprezentuje podczas targów Bologna Motor Show wyjątkowy model SLK 55 AMG inspirowany motocyklem Ducati Streetfighter 848. Edycja specjalna to prze...
Dodał: Rafal
 

 
 
4

Chevrolet notuje wzrosty

Chevrolet kontynuuje świetną passę na polskim rynku w roku obchodów stulecia istnienia marki. Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6 758 nowych Chevroletów, co oznacza 22% wzrost (1 218 egzemplarzy) w poró...
Dodał: Piotrek
 

 

 
EcoBoost_1

125 KM z litra pojemności!

Prezes firmy Ford, Alan Mulally, uruchomił produkcję nowoczesnego litrowego silnika EcoBoost dla modelu Ford Focus, który będzie się wyróżniał najniższym poziomem emisji CO2. Nowa jednostka z rodziny EcoBoost oferuje o...
Dodał: Piotrek
 

 
 
1

Modele koncepcyjne Hondy na Tokyo Motor Show

Tokyo Motor Show to jedyny światowy salon motoryzacyjny, o którym można powiedzieć, że zachował swoją egzotykę. Japońscy producenci czują się tam u siebie, stąd tak obszerne ekspozycje, nawet w czasach trudnych dla ...
Dodał: Rafal