moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Newsy

28 stycznia 2020
 

Nowe oblicze lidera segmentu SUV

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , ,
Nowy Tiguan

Tiguan jest jednym z najpopularniejszych samochodów w swoim segmencie: od debiutu jesienią 2007 roku sprzedano prawie 600 000 egzemplarzy na całym świecie. Teraz Volkswagen zmodyfikował linię Tiguana, stosując w niej DNA designu Volkswagena.

Nowy Tiguan stylistyką nawiązuje do większego Touarega. Wyposażony jest w mocne i jednocześnie oszczędne silniki: zużycie paliwa wynosi 5,3 litra w przypadku dwóch napędzanych na przednią oś Tiguanów 2.0 TDI z BlueMotion Technology (81 kW/110 KM i 103 kW/140 KM), charakteryzuje się wszechstronnymi możliwościami, dużą zmiennością wnętrza, bagażnikiem o pojemności 1.510 litrów, możliwością holowania przyczepy ważącej nawet 2.500 kilogramów (z napędem na wszystkie koła 4MOTION) i licznymi, przemyślanymi szczegółami.
Jeden SUV, dwa światy: Całkowicie na nowo zaprojektowany został design przedniej części nadwozia. Nadal Tiguan – jako jedyny w swojej klasie – może być zamawiany w wersji przeznaczonej przede wszystkim do poruszania się po utwardzonych drogach lub w wersji specjalnie dostosowanej do jazdy po bezdrożach. Obie te wersje modelu różnią się przednią częścią nadwozia: Onroad – kąt natarcia 18 stopni, Offroad – kąt natarcia 28 stopni. Wariant Offroad po raz pierwszy, tak jak wcześniej wersja Onroad, jest dostępny z najwyższą wersją wyposażenia. Specjalista od bezdroży w tej wersji nazywa się Track & Style (Onroad: Sport & Style).
Nowoczesne technologie zwiększają bezpieczeństwo: Wraz ze zmianą modelu do oferty Tiguana włączonych zostało wiele nowych systemów wspierających kierowcę. Należą do nich: system rozpoznający zmęczenie kierowcy (seryjny w Sport & Style oraz Track & Style), systemy świateł drogowych współpracujące z kamerami – Light Assist (światła H7) i Dynamic Light Assist (reflektory biksenonowe) oraz system ułatwiający utrzymanie toru jazdy Lane Assist. Nowością w Tiguanie jest także elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS.
Od 110 KM do 210 KM: Technologie napędu stały się jeszcze efektywniejsze. Trzy z siedmiu oferowanych w Europie silników, wszystkie czterocylindrowe z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, są nowością w ofercie. Cztery mocne silniki benzynowe (TSI o pojemności od 1,4 do 2,0 l.) rozwijają moc między 90 kW/122 KM a 155 kW/210 KM. Spektrum mocy silników wysokoprężnych (TDI) sięga od 81 kW/110 KM do 125 kW/170 KM. Jako opcja dostępna jest 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DSG) – jedna z najefektywniejszych automatycznych skrzyń biegów.
Jeden z najoszczędniejszych SUVów na świecie: Wszystkie Tiguany w wersji BlueMotion Technology posiadają systemy Start-Stop i rekuperacji. W rezultacie, nawet z napędem na wszystkie koła, Tiguan 2.0 TDI 4MOTION BlueMotion Technology o mocy 103 kW/140 KM zużywa tylko 5,8 l/100 km. Wybrane silniki oferowane są z napędem na przednią oś. Dla jednostki TDI o mocy 140 KM spalanie wynosi zaledwie 5,3 l/100 km. Ten Volkswagen należy do najoszczędniejszych SUVów na świecie.
Bestseller od samego początku: Po wprowadzeniu na rynek w 2007 roku w Niemczech Tiguan stał się natychmiast liderem w swojej klasie i nigdy nie utracił tej pozycji. Mimo że Volkswagen już w lutym 2011 roku zapowiedział nowego Tiguana, „stary” model nadal znajduje się na pierwszym miejscu w statystykach nowo zarejestrowanych SUVów w Niemczech.
SUV na wszystkie kontynenty: Tiguan jest bardzo popularny także w innych regionach świata. Największymi rynkami dla tego modelu są Europa, Rosja, USA, Chiny, Brazylia i Australia. W Niemczech średni udział w rynku w segmencie kompaktowych SUVów wyniósł w 2010 roku prawie 21 procent, w całej Europie jest to 12 procent. Łącznie od jesieni 2007 roku sprzedanych zostało prawie 600.000 Tiguanów.

Volkswagen Tiguan

Nowy Tiguan

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Volkswagen

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…

Nowe oblicze lidera segmentu SUV, 8.0 out of 10 based on 1 ratingO Autorze

Rafal
 
 

 
1

Limitowana seria Infiniti FX

Oparta na topowej wersji FX-a, czyli S Premium, seria limitowana Black and White Edition jest kwintesencją wszystkiego, co najlepsze w gamie FX. Dodatkowo wzbogacono ją wyróżniającymi ten samochód elementami wykończenia....
Dodał: Piotrek
 

 
 
VW Cross

Drżyj BMW! Już wkrótce VW Cross Coupe

Podczas Tokyo Motor Show Volkswagen prezentuje studyjnego SUVa przyszłości: Cross Coupé. Napędzane na wszystkie koła auto z napędem hybrydowym typu plug-in pokazuje, jak styliści Volkswagena wyobrażają sobie samochód ...
Dodał: Piotrek
 

 
 
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack – na każdą okazję

W ciągu niespełna czterdziestu lat wyprodukowanych zostało ponad 15 milionów Passatów. Obok wszechstronnych zalet tego oferowanego na wszystkich kontynentach bestsellera, o jego popularności decyduje także szerokie spekt...
Dodał: Piotrek
 

 

 
1

Volkswagen rozpoczyna testy Polo R WRC

Pierwsze jazdy testowe nowym Polo R WRC zakończyły się sukcesem. Członek Zarządu Volkswagena ds. Techniki dr Ulrich Hackenberg oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata i zwycięzca „Dakaru” Carlos Sainz pokonali b...
Dodał: Rafal
 

 
 
1

Passat Exclusive i Polo R-Line – wyróżnij się z tłumu

Nowy Volkswagen Passat i Volkswagen Polo zyskały stylowe dodatki, oferowane w ramach akcesoryjnych pakietów Exclusive oraz R-Line. Pakiet stylizacyjny R-Line dostępny jest dla modelu Polo Comfortline (1 450 Euro) oraz Polo H...
Dodał: Rafal