moto-pasja.pl – portal motoryzacyjny – newsy, opinie, testy
Dziel z nami pasje !!!

 
 


Newsy

24 sierpnia 2019
 

Prezentacja nowego Forda Focus w wersji kombi

Zobacz więcej artykułów, które dodał »
Dodał: Rafal
Tagi: , ,
1

Do oferty nowego Forda Focus na polskim rynku dołączyła stylowa wersja kombi, której produkcja już się rozpoczęła w niemieckiej fabryce Forda w Saarlouis. Klienci mają więc do wyboru trzy wersje nadwoziowe – pięciodrzwiową, kombi i czterodrzwiową.

Dynamiczne i praktyczne kombi
Ford Focus kombi jest istotnym modelem w europejskiej gamie Forda, gdyż mniej więcej jedna trzecia nabywców nowego Forda Focus wybiera właśnie tę wersję nadwoziową. Na niektórych rynkach, takich jak Polska, Włochy i Niemcy, odmiana kombi reprezentuje ponad połowę wszystkich sprzedanych egzemplarzy Forda Focus.

Stylistyka nowego Forda Focus kombi zapewnia idealny balans pomiędzy dynamicznym wyglądem i funkcjonalnością. Opcjonalne, pełnowymiarowe zintegrowane relingi dachowe wykonane z aluminium są atrakcyjnym uzupełnieniem koncepcji kinetic design, natomiast na klapie bagażnika znajduje się zintegrowany spoiler.

Stylowy i przestronny
Stylowe nadwozie wersji kombi kryje w sobie przestronne wnętrze, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla pasażerów oraz przewożonych bagaży.

Kombi dzieli ten sam rozstaw osi z modelem pięciodrzwiowym (2,648 mm), jednak jest od niego dłuższe o 198 mm (4,556 mm), co pozwala na wygospodarowanie większej powierzchni ładunkowej. Dodatkowa przestrzeń nie wpływa jednak na kompaktowe wymiary nadwozia nowego Forda Focus, dzięki czemu samochodem łatwo manewrować na zatłoczonych ulicach czy na parkingach.

Pojemność bagażnika o regularnych kształtach wynosi 490 litrów przy siedzeniach w standardowej pozycji. Tylne siedzenia są dzielone w stosunku 60/40 i posiadają mechanizm składania poprzez uniesienie siedzisk do przodu i złożenie oparć w celu stworzenia płaskiej powierzchni bagażowej. W ten sposób powstaje przestrzeń ładunkowa o maksymalnej pojemności 1,516 litrów (pojemności bagażowej przy zestawie naprawczym opony).

Układ zawieszenia, z pochylonymi amortyzatorami jednorurowymi, pozwala na niskie poprowadzenie podłogi przy jednoczesnym zwiększeniu długości przestrzeni ładunkowej pomiędzy nadkolami. Wersja kombi pomieści pomiędzy nadkolami ładunki o długości 1,149 mm, czyli o 119 mm dłuższe niż w modelu pięciodrzwiowym.

Elastyczny i wszechstronny
W zgodzie z charakterem atrakcyjnego i wszechstronnego samochodu rodzinnego, nowy Ford Focus kombi dostępny jest z licznymi funkcjami zwiększającymi jego użyteczność oraz pomagającymi wykorzystać pełen potencjał auta.

Klienci mogą dowolnie zaaranżować przedział bagażowy dzięki licznym elementom akcesoryjnym, poczynając od mat podłogowych i siatek zabezpieczających bagaż, po kratki dla psów i bariery utrzymujące bagaż na miejscu.

Oferowane w opcji polerowane aluminiowe relingi dachowe stanowią stylową bazę dla kompletnego systemu transportu dachowego, łącznie z dedykowanymi belkami poprzecznymi oraz szeroką gamą uchwytów umożliwiających bezpieczny transport rowerów czy nart.

Nad komfortem i bezpieczeństwem najmłodszych pasażerów oraz spokojem ducha kierowcy czuwają liczne funkcje, takie jak system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa z tyłu – ostrzegający kierowcę w przypadku, gdy pasażerowie tylnych siedzeń nie zapięli pasów – oraz elektrycznie sterowane blokady zamków tylnych drzwi.

Pełna gama jednostek napędowych o niskiej emisji CO2
Nowy Ford Focus w wersji kombi dostępny jest z tą samą szeroką gamą niskoemisyjnych silników oraz inteligentnych technologii, które oferowane są w modelu pięciodrzwiowym.

Oferta obejmuje nową, 1,6-litrową jednostkę benzynową Ford EcoBoost z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, oraz wybór zaawansowanych technologicznie silników wysokoprężnych Duratorq TDCi z układem common-rail, charakteryzujących się niższym zużyciem paliwa niż w przypadku ustępującego modelu.

Obok wydajnych i bardzo oszczędnych jednostek benzynowych i silników Diesla, w nowym Fordzie Focus przewidziano także szereg innowacyjnych rozwiązań z programu Ford ECOnetic, mających na celu dalsze ograniczenie zużycia paliwa i obniżenie ilości CO2 wydalanego do atmosfery.

Wszystkie wersje napędzane 1,6-litrowym silnikiem benzynowym Ford EcoBoost i 1,6-litrową jednostką wysokoprężną TDCi wyposażone są w układ Auto-Start-Stop, natomiast emisja CO2 w silniku wysokoprężnym wynosi tylko 109 g/km.

Inteligentne technologie na najwyższym poziomie
Nowy Ford Focus w wersji kombi został również wyposażony w zaawansowane technologie, które zwykle oferowane są w większych i droższych modelach.

Kluczowe innowacje w nowym Fordzie Focus:

System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach – oferowany po raz pierwszy w modelu marki Ford, system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach pomaga kierowcom uniknąć najechania na tył pojazdu stojącego przed nimi, które zdarza się bardzo często podczas jazdy z małymi prędkościami. System wykrywa obiekty znajdujące się przed samochodem za pomocą skierowanego do przodu lasera na podczerwień zamontowanego obok lusterka wstecznego. Jeśli system wykryje ryzyko kolizji, następuje wstępne uruchomienie hamulców. Jeśli kierowca nie reaguje, hamulce są uruchamiane automatycznie i następuje zwolnienie przepustnicy.

System wspomagający parkowanie – ta zaawansowana funkcja w sposób automatyczny naprowadza samochód na miejsce parkowania wzdłuż krawężnika. Urządzenie wykorzystuje dwa czujniki ultradźwiękowe do wyszukiwania odpowiednio dużej luki między zaparkowanymi pojazdami. Kiedy urządzenie znajdzie odpowiednią lukę, kierowca otrzymuje odpowiednią informację, a na wyświetlaczu na konsoli centralnej pojawiają się wyraźne wskazówki tekstowe i graficzne. Kierowca operuje pedałem gazu i pedałem hamulca, włączając odpowiednie biegi do jazdy do przodu lub wstecz, zaś system w pełni automatycznie obraca kierownicą.

System kontroli pasa ruchu – system ma zadanie ostrzegać kierowcę za pomocą wibracji kierownicy w przypadku, gdy skierowana do przodu kamera zarejestruje niezamierzone przez kierowcę zbaczanie pojazdu z wybranego pasa ruchu. Kamera nieustannie śledzi drogę przed samochodem i ocenia jego pozycję względem znaków poziomych na drodze. W przypadku, gdy koła pojazdu zbliżają się do linii wyznaczającej pas ruchu, a urządzenie nie zarejestruje włączenia kierunkowskazów przez kierowcę lub nie rozpozna manewrów wskazujących na zamiar zmiany pasa ruchu, układ uruchamia sygnał ostrzegawczy w postaci drgań.

System utrzymywania pojazdu na pasie ruchu – ten zaawansowany system, będący rozszerzeniem systemu kontroli pasa ruchu,  wykorzystuje układ kierowniczy do tego, aby aktywnie ingerować i naprowadzać pojazd z powrotem na zamierzony pas ruchu, nie tylko zaś emitować sam sygnał ostrzegawczy.

System rozpoznawania znaków drogowych – urządzenie wykorzystuje kamerę do identyfikacji znaków drogowych umieszczonych po prawej i po lewej stronie drogi, również na mostach i pokazuje na wyświetlaczu kierowcy informacje dotyczące ostatniego
zarejestrowanego ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania czy znaków odwołania zakazu.

Automatyczny przełącznik świateł drogowych – funkcja ta umożliwia automatyczne przełączanie świateł drogowych na światła mijania, zapewniając lepszą widoczność i oszczędzając kierowcy konieczności ręcznego przełączania świateł, co w niektórych okolicznościach może powodować rozproszenie uwagi.

Funkcja monitorowania koncentracji kierowcy – funkcja wykorzystuje kamerę do oceny, czy zachowanie samochodu nie świadczy o wzroście zmęczenia lub wręcz o zaśnięciu kierowcy. Śledząc zmiany położenia samochodu względem znaków poziomych na drodze urządzenie reaguje na szczególny rodzaj zbaczania z toru jazdy, charakterystyczny dla momentów gdy kierowca zaczyna odczuwać senność i gdy znacząco spada poziom koncentracji. Jeżeli uwaga kierowcy spadnie poniżej określonego poziomu, następuje uaktywnienie dwuetapowego procesu ostrzegania.

Inteligentny tempomat ? układ wykorzystujący czujnik radarowy pozwala utrzymać bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu. W chwili, gdy poprzedzający samochód zwolni lub znajdzie się zbyt blisko Forda Focus, urządzenie automatycznie zmniejsza prędkość, utrzymując zaprogramowaną, bezpieczną odległość. Kiedy droga przed samochodem jest znowu wolna, inteligentny tempomat przyspiesza i powraca samoczynnie do wybranej wcześniej prędkości.

 

 

 

 

 

 

Mototarget.pl

GD Star Rating
loading…
GD Star Rating
loading…


O Autorze

Rafal
 
 

 
1

SLK w stylu Ducati

Z okazji pierwszej rocznicy współpracy firm Mercedes-AMG i Ducati, Mercedes zaprezentuje podczas targów Bologna Motor Show wyjątkowy model SLK 55 AMG inspirowany motocyklem Ducati Streetfighter 848. Edycja specjalna to prze...
Dodał: Rafal
 

 
 
4

Chevrolet notuje wzrosty

Chevrolet kontynuuje świetną passę na polskim rynku w roku obchodów stulecia istnienia marki. Od początku roku sprzedanych zostało w Polsce już 6 758 nowych Chevroletów, co oznacza 22% wzrost (1 218 egzemplarzy) w poró...
Dodał: Piotrek
 

 
 
EcoBoost_1

125 KM z litra pojemności!

Prezes firmy Ford, Alan Mulally, uruchomił produkcję nowoczesnego litrowego silnika EcoBoost dla modelu Ford Focus, który będzie się wyróżniał najniższym poziomem emisji CO2. Nowa jednostka z rodziny EcoBoost oferuje o...
Dodał: Piotrek
 

 

 
1

Modele koncepcyjne Hondy na Tokyo Motor Show

Tokyo Motor Show to jedyny światowy salon motoryzacyjny, o którym można powiedzieć, że zachował swoją egzotykę. Japońscy producenci czują się tam u siebie, stąd tak obszerne ekspozycje, nawet w czasach trudnych dla ...
Dodał: Rafal
 

 
 
1

2161 kilometrów Fordem Mondeo… bez tankowania!

Dwóch Norwegów pokonało Fordem Mondeo ECOnetic kombi dystans 2161,5 kilometra na jednym, 70-litrowym zbiorniku paliwa. Knut Wilthil i Henrik Borchgervink wyruszyli z Murmańska w Rosji standardowym Fordem Mondeo z silnikiem ...
Dodał: Rafal